Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Slovensko podporuje celoeurópske snahy o zabezpečenie dostatku liekov, uviedla Zuzana Dolinková. Ministerka zdravotníctva pripomenula, že Rada ministrov sa venovala budovaniu strategickej autonómie Európskej únie z pohľadu zdravotníctva s dôrazom na nedostatok liekov v Únii.

Prečítať viac 

Na Úrade inšpekčnej služby sa chystajú personálne zmeny. Viacerí funkcionári a príslušníci skončia na okresných riaditeľstvách polície. Niektorí z nich však majú štatút chráneného oznamovateľa.

Prečítať viac 

Zo znásilnenia 16-ročnej Škótky v Glasgowe sú obvinení štyria Česi. Incident sa mal udiať 9. novembra po futbalovom zápase Glasgow Rangers verzus Sparta Praha. Obvinených najprv zadržali v cele, troch z nich následne prepustili.

Prečítať viac 

ŽILINA – Výstavba chýbajúceho úseku diaľnice D3 medzi Žilinou a Čadcou sa pravdepodobne rozbehne o necelé tri roky. Informácia zaznela na štvrtkovom 10. zasadnutí pracovnej skupiny na riešenie prípravy a výstavby investičného projektu D3, aj za účasti ministra dopravy Jozefa Ráža ml. a štátneho tajomníka rezortu Igora Chomu.

Prečítať viac 

Zelenskyj navštívil frontovú líniu v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny, kde ruská armáda zintenzívňuje útoky. Vojakom zaželal víťazstvo a povzbudil ich, aby nestrácali iniciatívu.

Prečítať viac 

Vladimir Putin povedal, že Rusko je „na čele budovania spravodlivejšieho svetového poriadku“. V kontexte vojny na Ukrajine uviedol, že Moskva sa zapojila do „boja za suverenitu a spravodlivosť“, ktorý je „bojom za národné oslobodenie“.

Prečítať viac 

KOŠICE – U zmluvných dopravcov Košického samosprávneho kraja Arriva Michalovce a eurobus, odchádza 35 vodičov autobusov, cestujúci tento výpadok mimoriadne nepocítia.

Prečítať viac 

Martinu Šimkovičovú pobúril obraz vystavený v Slovenskom rozhlase. Ide o obraz zobrazujúci dvoch mužov od slovenského umelca Andreja Dúbravského. Obraz vystavený v priestoroch verejnoprávneho rozhlasu šéfka rezortu kultúry kritizovala vo vysielaní televízie Slovan.

Prečítať viac 

Mimoriadna schôdza Národnej rady v súvislosti s pochybeniami okolo výstavy Expo Dubaj 2020 by mohla byť v utorok, informoval šéf parlamentu Peter Pellegrini. Poslanci chcú na schôdzi požiadať lídra opozičnej SaS a exministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby nahradil vzniknutú škodu.

Prečítať viac 

V Rusku uznali medzinárodné LGBT hnutie za extrémistickú organizáciu. Informoval o tom vo štvrtok ruský opozičný server Meduza.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Na železničnej stanici Trenčianske Teplice sa uskutoční obľúbené podujatie, počas ktorého sa deti a dospelí prevezú Mikulášskou električkou. Spomínané miesto sa na jeden deň zmení na stanicu „peklo“.

Prečítať viac 

Obranná stratégia Únie musí zahŕňať Ukrajinu, vyhlásila Von der Leyenová vo štvrtok v prejave na výročnej konferencii Európskej obrannej agentúry. „Naša stratégia môže byť úplná len vtedy, ak bude zohľadňovať aj potreby Ukrajiny a jej priemyselné kapacity,“ uviedla.

Prečítať viac 

Poslanec Jaroslav Spišiak pochybuje, že Ľubomír Solák bude dobrým policajným prezidentom. Bývalý policajný prezident to uviedol na margo Solákovho tvrdenia, že zákon o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti by sa nemal vzťahovať na policajtov, keďže Policajný zbor funguje v špecifickom režime.

Prečítať viac 

Protimonopolný úrad vykonal neohlásenú inšpekciu medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok. Dôvodom boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

Prečítať viac 

„Z vojny profitujú jedine výrobcovia zbraní, ktorí zarábajú na smrti ľudí,“ uviedol pápež František v závere generálnej audiencie s tým, že vojna je vždy porážkou pre všetkých.

Prečítať viac 

Nominácia Tibora Gašpara na čelo Slovenskej informačnej služby by mohla byť problematická. Je totiž otázne, či prípadnú nomináciu Gašpara dokážu Peter Pellegrini s Tomášom Druckerom s pokojom prijať. Píše Dag Daniš.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Polícia pátra po skupinke ľudí, ktorí ukradli cenné šperky z klenotníctva na Námestí SNP v celkovej hotnote skoro desaťtisíc eur. Doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil tovar z bieleho, žltého a rhodiového kovu, ktorý bol voľne vystavený vo výklade.

Prečítať viac 

Robert Fico prijal na úrade vlády veľvyslancov Spojených štátov amerických a Ruska. Gautamovi Ranuovi a Igorovi Bratčikovovi predostrel svoj pohľad na vývoj slovensko-amerických a slovensko-ruských vzťahov.

Prečítať viac 

EÚ mešká so záväzkom dodať Ukrajine milión kusov delostreleckej munície do marca 2024. Uviedol to vo štvrtok predseda Európskej rady Charles Michel.

Prečítať viac 

Arménsko a Azerbajdžan opäť rokujú o delimitácii štátnych hraníc, uviedli arménski predstavitelia. Rokovania o normalizácii vzájomných vzťahov sa zastavili po tom, ako Baku získalo sporný región Náhorný Karabach.

Prečítať viac 

Peter Pellegrini vyzval českých partnerov, aby sa nespoliehali na obraz, ktorý sa o Slovensku vytvára v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Požiadal ich, aby si počkali na konkrétne kroky Slovenska.

Prečítať viac 

Na klimatický summit príde 30-tisíc návštevníkov na lietadlách. Na konferencii COP28 sa pritom bude diskutovať aj o odklone od fosílnych palív. Klimatická aktivistka Greta Thunbergová označila udalosť ako greenwashing, teda zavádzanie verejnosti.

Prečítať viac 

Platené parkovanie v Rimavskej Sobote malo byť spustené už na jeseň, ale samospráva ho presunula na začiatok budúceho roka. Dôvodom je schvaľovanie nového nariadenia mesta, ktoré parkovanie upravuje.

Prečítať viac 

POPRAD – Podujatie Krampus čerti sa nakoniec uskutoční v náhradnom termíne a na inom mieste. Primátor mesta Anton Danko sa s organizátormi tento týždeň stretol a dospeli k dohode.

Prečítať viac 

Ukrajinská tajná služba vyhodila do vzduchu železnicu na území Ruska, ktorá ho spájala s Čínou. Výbuch sa udial v noci 30. novembra v Severomujskom tuneli na Bajkalsko-amurskej magistrále.

Prečítať viac 

V bratislavskej základnej škole chcel žiak vyskočiť z okna. Zabránil mu v tom spolužiak, ktorý ho včas zachytil. Polícia a záchranári zasahovali priamo na mieste udalosti, pričom chlapca následne transportovali do nemocnice so silnou reakciou na ťažký stres.

Prečítať viac 

Záchranár odmietol ošetriť dieťa, lebo malo pri sebe iba kópiu preukazu poistenca. Zdravotná poisťovňa, ktorá dostala podnet na riešenie incidentu, uviedla, že zdravotník bol povinný poskytnúť dieťaťu zdravotnú starostlivosť.

Prečítať viac 

V Slovenskom pozemkovom fonde je nevybavených približne 20-tisíc spisov a nové žiadosti stále prichádzajú, uviedol minister pôdohospodárstva Richard Takáč.

Prečítať viac 

Rok 2023 bude pravdepodobne najteplejší od začiatku meraní, oznámilo vo štvrtok OSN. Zároveň žiadala urýchlené kroky proti globálnemu otepľovaniu a zastaviť s tým súvisiace vplyvy.

Prečítať viac 

Chcel by som vidieť ako ich niekto strelí do hlavy alebo ich bude biť kým nezomrú, povedal moslimský poslanec v Írsku na adresu demonštrantov, ktorí protestovali po tom, ako alžírsky imigrant dobodal opatrovateľku a tri deti.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Na Mierovom námestí sa v piatok začne festival Čaro Vianoc pod hradom, ktorý potrvá do 23. decembra. V 56 drevených domčekoch sa udomácnia so svojimi výrobkami remeselníci a obchodníci s tradičnými predvianočnými nápojmi a občerstvením. 

Prečítať viac 

Martin Pekár z Progresívneho Slovenska sa vzdáva mandátu v parlamente. Robí tak z osobných dôvodov. Na jeho miesto nastúpi Natália Nash.

Prečítať viac 

Peter Pellegrini sa chce inšpirovať volebným systémom v Českej republike, kde systém viacerých volebných obvodov už funguje. Chce si vziať poučenie zo skúseností, ale i prípadných problémov.

Prečítať viac 

Prímerie v Gaze prinieslo výsledky a Spojené štáty dúfajú, že bude pokračovať. Uviedol to vo štvrtok americký minister zahraničných vecí Antony Blinken počas svojej návštevy Izraela, v poradí tretej od útoku Hamasu na Izrael.

Prečítať viac 

Francúzska premiérka požiadala svoj kabinet, aby na komunikáciu prestal používať WhatsApp, Signal alebo Telegram a nainštaloval pomerne neznámy Olvid, ktorý pochádza z dielne francúzskeho start-upu. Podľa premiérky ide o bezpečnejšiu alternatívu.

Prečítať viac 

Mimovládne neziskové organizácie bojujú za to, aby im nezobrali dve percentá z daní. Vytvorili výzvu „Neberte nám 2 %“, ktorou vyzývajú všetkých politikov, aby boli ochotní a otvorení konštruktívnemu dialógu, ktorý nebude likvidovať neziskový sektor. Na samotnej výzve je už 28-tisíc podpisov.

Prečítať viac 

DUBNICA NAD VÁHOM – Knihy, ktoré Dubničania odovzdávajú na zberný dvor v meste neskončia v odpade. Technické služby zriadili malú knižnicu, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.

Prečítať viac 

Najvyšší súd opäť odročil konanie v korupčnej kauze bývalého príslušníka SIS Petra Gašparoviča a expolicajta Ladislava Vičana. Dôvodom bola Vičanova neúčasť z dôvodu hospitalizácie po úraze. Zasadnutie bolo odročené na 14. decembra.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Policajná hliadka odhalila v aute mladíka takmer štyristo gramov bielej kryštalickej látky. Príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky si všimli muža, ako sa krčí v aute, na základe čoho na seba upútal sám pozornosť.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články