Na strednom Slovensku stavajú bazén, akých je u nás len zopár

Tobogan v rekreačnej oblasti Kurinec-Zelená voda pri Rimavskej Sobote. Foto Branislav Caban Tobogan v rekreačnej oblasti Kurinec-Zelená voda pri Rimavskej Sobote. Foto: Branislav Caban

RIMAVSKÁ SOBOTA/KURINEC – V rekreačnej oblasti Kurinec-Zelená voda pri Rimavskej Sobote vrcholia prípravy na tohtoročnú letnú sezónu.

V areáli bude aj počas leta pokračovať výstavba nového bazéna s vlnobitím, čo prinesie i mierne obmedzenia. Pre TASR to uviedol vedúci športových a rekreačných zariadení Technických služieb mesta Rimavská Sobota Ján Halaj.

V rámci príprav na letnú sezónu sa na Kurinci v uplynulých týždňoch realizovala údržba areálu. Tá spočívala v kosení či napúšťaní a čistení bazénov, v týchto dňoch hygienici vykonávajú rozbory vody. Sezóna v rekreačnej oblasti, ktorú podľa Halaja vlani navštívilo približne 80-tisíc ľudí, odštartuje otvorením areálu 15. júna.

Počas letných mesiacov bude na Kurinci čiastočne pokračovať aj výstavba nového bazéna s vlnobitím. Práce na projekte za takmer 1,8 milióna eur odštartovali na jar, bazén by mal byť dokončený budúci rok.

„Bude trochu obmedzený kemp a jedno volejbalové ihrisko, keďže tam stavenisko trochu zasahuje,“ skonštatoval Halaj. Ako dodal, počas leta bude stavenisko ohradené a práce budú pokračovať bez prítomnosti ťažkých mechanizmov.

V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa cenník vstupného na Kurinci nemení, návštevníci však budú platiť za parkovanie. Samospráva začiatkom roka spoplatnila parkoviská v centre mesta i odstavné plochy pri rekreačnej oblasti, kde bude parkovanie spoplatnené sumou dve eurá na deň.

„Kontrolu budú mať na starosti mestskí policajti,“ dodal Halaj.

Rekreačná oblasť Kurinec-Zelená voda v súčasnosti ponúka návštevníkom možnosť kúpania sa vo vodnej nádrži alebo v bazénoch s pitnou i geotermálnou vodou s teplotou 33 stupňov Celzia.

Pre deti je k dispozícii detský bazén či toboganový komplex. Súčasťou rekreačnej oblasti, ktorú prevádzkujú mestské technické služby, je aj kempingový a športový areál.

(tasr)


Ďalšie články