Návštevná hala v nemocnici je pre verejnosť uzavretá, dočasne nahradí jedáleň

nemocnica,hala Nemocnica žiada všetkých návštevníkov, aby nevstupovali do haly. Foto: FB FNsP FDR

BANSKÁ BYSTRICA – Návštevná hala Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici je pre verejnosť od štvrtka 6. júna z technických príčin uzavretá.

Informovala o tom nemocnica na sociálnej sieti s tým, že dôvodom je výstavba novej nemocnice a s ňou súvisiaca sanácia stravovacej prevádzky. Hala, ktorá sa nachádza pod monoblokmi na nultom poschodí, dočasne nahradí priestory jedálne.

„Aktuálne prebiehajú v návštevnej hale stavebné úpravy, aby ju bolo možné počas výstavby novej nemocnice využívať ako výdajňu stravy a stravovaciu prevádzku pre našich zamestnancov,“ vysvetlila nemocnica. Z haly tiež presunuli čitáreň na prvé poschodie v lôžkovej časti.

Nemocnica žiada všetkých návštevníkov, aby do haly nevstupovali a aby ňou neprechádzali a na stretnutia so svojimi hospitalizovanými blízkymi využívali ostatné verejne prístupné priestory nemocnice. Návštevné hodiny ostávajú nezmenené.

Uzavretie návštevnej haly súvisí s výstavbou novej nemocnice. Jej hrubá stavba by mala byť hotová v roku 2026 a odovzdaná do užívania do konca roka 2028. V rámci realizácie projektu sa bude konať asanácia budov, rekonštrukcie a výstavby, a to za plnej prevádzky nemocnice.

(tasr)


Ďalšie články