V rodisku významného štúrovca pribudne vyhliadková veža

Drevená veža pri hasičskej zbrojnici v Rimavskom Brezove Drevená veža pri hasičskej zbrojnici v Rimavskom Brezove. Foto: Google mapy

RIMAVSKÉ BREZOVO – Obec Rimavské Brezovo v okrese Rimavská Sobota začala s rekonštrukciou vyhliadkovej veže, ktorá sa nachádza v centre obce pri hasičskej zbrojnici.

Samospráva použije na projekt peniaze z európskych zdrojov. Keďže v uplynulom období bol zaznamenaný zvýšený počet návštevníkov, obnova má zmysel. Pre TASR to uviedol starosta obce Marián Šivara.

Práce na rekonštrukcii vyhliadkovej veže v Rimavskom Brezove odštartovali v uplynulom období. Približne 14 metrov vysoká drevená veža vedľa hasičskej zbrojnice bola už v zlom technickom stave.

Obnovu veže približne za 50-tisíc eur bude samospráva financovať s pomocou dotácie z výzvy Miestnej akčnej skupiny Malohont.

„Budú tam točité schody dookola až po úplný vrch, kde sa nachádza vyhliadka. Stred veže zostane prázdny, v budúcnosti by ho mohli využiť naši dobrovoľní hasiči na sušenie hadíc,“ priblížil Šivara.

Vyhliadková veža v strede obce ponúkne návštevníkom pohľad na obec Rimavské Brezovo a jej blízke okolie. Z obecnej kasy sa samospráva rozhodla pri vyhliadke vybudovať aj verejné toalety.

„Teraz k nám chodí dosť turistov. Máme tu evanjelický gotický kostol, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, je tu pomník štúrovca Ľudovíta Kubániho, ktorý je tu aj pochovaný, a sú tu aj pozostatky kaštieľa,“ vysvetlil starosta.

Dodal, že zrekonštruovaná vyhliadková veža by mohla byť pre návštevníkov otvorená koncom tohto leta.

(tasr)


Ďalšie články