Mesto pod Urpínom hostí večerný maratón. Uzavretý hlavný ťah a výrazné dopravné obmedzenia

maraton,bb Ilustračné foto: FB Marathon Banska Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA – Večerný Banskobystrický maratón, ktorý sa bude konať v sobotu (8. júna) v Banskej Bystrici, prinesie i výrazné dopravné obmedzenia.

V meste bude od popoludňajších hodín uzavretý hlavný ťah popri Hrone, obmedzeniam bude prispôsobené aj prevádzkovanie mestskej hromadnej dopravy (MHD) a prímestských autobusov. TASR o tom informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

V poradí už 13. ročník Banskobystrického maratónu očakáva rekordný počet účastníkov – na štart sa chystá postaviť až 3000 bežcov. Dopravné obmedzenia v meste začnú platiť o 15.00 h a potrvajú do polnoci.

„Keďže v rovnaký deň sa uskutočnia aj voľby do Európskeho parlamentu, odporúčame využiť svoje hlasovacie právo dopoludnia,“ skonštatovala Marhefková.

Štart a cieľ bežeckého podujatia bude situovaný na spevnených plochách pri vstupe do nákupného centra na ulici Na Troskách. V lokalite bude doprava vylúčená od okružnej križovatky po svetelnú križovatku pod estakádou R1.

Úplne uzavretý bude aj hlavný ťah popri Hrone, a to od križovatky s cestou na Pršiansku terasu na Sládkovičovej ulici, cez Námestie Ľ. Štúra, Štadlerovo nábrežie, Štefánikovo nábrežie a Námestie slobody až po výjazd od polikliniky na ulici Československej armády.

„Všetky dotknuté lokality budú prístupné pre motorové vozidlá po obchádzkových trasách. Kalinčiakova ulica bude v uvedených časoch kompletne nedostupná pre motorové vozidlá, s výnimkou vozidiel akútnej zdravotnej starostlivosti a s výnimkou prípadov stanovených zákonom,“ priblížila Marhefková.

Doprava bude počas podujatia smerovaná dočasným dopravným značením a koordinovaná zložkami štátnej a mestskej polície. Dopravným obmedzeniam v meste bude prispôsobené aj prevádzkovanie MHD, obmedzenia sa dotknú 13 liniek i prímestskej autobusovej dopravy.

„Z dôvodu predĺženia trás niektorých liniek MHD počas obchádzky môže dôjsť k meškaniu spojov,“ uviedla Marhefková. Samospráva cestujúcim odporúča vyhradiť si väčšiu časovú rezervu, vodičom zas radí využívať obchvat mesta a priľahlé cesty.

(tasr)


Ďalšie články