Na nábreží Hrona v Brezne pribudne nové multifunkčné ihrisko

ihrisko Vizualizácia multifunkčného K Park ihriska. Zdroj: Kaufland.sk

BREZNO – Na nábreží Hrona čoskoro pribudne nové multifunkčné ihrisko. Ak bude stavebným prácam priať počasie, novú hraciu plochu by mohli otvoriť už o niekoľko týždňov.

„V modernom športovo-oddychovom areáli návštevníci nájdu lezeckú stenu, streetbalové ihrisko, pingpongový stôl, workoutovú zónu, ale aj špeciálne plochy s prvkami, na ktorých sa dá jazdiť na skateboarde či kolobežke,“ informovalo mesto Brezno na webe.

Mesto sa minulý rok zapojilo do tretieho ročníka projektu spoločnosti Kaufland, v ktorom mali samosprávy možnosť získať nový športovo-oddychový areál K Park a dopriať tak svojim obyvateľom atraktívny priestor určený na zmysluplné trávenie voľného času.

„Doposiaľ takéto ihriská vznikli v štrnástich lokalitách v rámci Slovenska a práve verejnosť mala v rukách rozhodnutie o tom, v ktorých siedmich mestách Kaufland postaví ďalšie. Víťazi totiž vzišli z verejného hlasovania,“ priblížilo mesto.

Spomedzi 31 prihlásených miest a mestských častí, ktoré boli rozdelené podľa počtu obyvateľov, skončilo Brezno vo svojej kategórii na druhom výhernom mieste, čo ocenil aj primátor Tomáš Abel: „Ďakujem všetkým, ktorí sa svojím hlasovaním pričinili o to, že nové ihrisko pribudne aj v našom meste.“

Primátor zároveň osobne poďakoval trojici aktívnych dám – Lenke Kováčikovej, Kataríne Klajnej a Ivane Medveďovej, ktoré svojím nasadením na sociálnych sieťach dopomohli Breznu k víťazstvu.

Podľa slov hovorkyne spoločnosti Kaufland Lucie Vargovej je projekt K Park súčasťou ich stratégie za zdravú výživu a zameriava sa predovšetkým na mladú generáciu, ktorá si počas uplynulých rokov až príliš zvykla byť neustále online.

„Je pre nás dôležité, aby deti a tínedžeri mali okrem pestrej a vyváženej stravy aj možnosť hýbať sa. Práve K parky im takto umožnia stretnutia vonku s kamarátmi a pohyb aj relax na čerstvom vzduchu,“ uviedla Vargová.

V uplynulý piatok došlo k odovzdaniu staveniska, takže v prípade priaznivého počasia by nové multifunkčné ihrisko mohlo stáť už o niekoľko týždňov.

(Brezno, mas)


Ďalšie články