Poštu v Revúcej evakuovali. Našli v nej obálku s bielym práškom adresovanú Dankovi

Brífing o tvorbe novovznikajúceho ministerstva športu a cestovného ruchu Na snímke podpredseda NR SR a predseda SNS Andrej Danko počas brífingu po konferencii slovenského športového hnutia 16. novembra 2023 v Bratislave. Foto: Pavel Neubauer/TASR

REVÚCA – Budovu pošty v Revúcej v pondelok (20. 5.) poobede evakuovali. Zamestnanci tam našli obálku s bielym práškom. Na miesto prišli hasiči aj polícia. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa banskobystrickej krajskej polície Mária Faltániová.

Vyslaní tam podľa nej boli aj experti z Kontrolného chemického laboratória, ktorí zásielku prevzali na analýzu. „Prípad je v štádiu dokumentovania a vyšetrovateľ z Revúcej začne trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie,“ dodala hovorkyňa.

Ako doplnil portál tvnoviny.sk, obálka bola adresovaná podpredsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi. Ten sa v Revúcej narodil a jeho rodina tam v minulosti podnikala.

K incidentu prichádza krátko po tom, ako sa premiér a šéf inej koaličnej strany Smer Robert Fico stal terčom atentátu v Handlovej.

Šéf národniarov sa v uplynulých dňoch dostal do mediálnej pozornosti aj v súvislosti s incidentom na čerpacej stanici pri Pohraniciach v okrese Nitra. Bývalý poslanec Juraj Šeliga z neho v pondelok zverejnil videozáznam. Štandard sa kauze venoval v samostatnom článku.

(tasr, bra, tod)


Ďalšie články