Prekvapenie policajtov po nehode. V cudzom aute sedel za volantom opitý chlapec

opitynehoda Foto: FB Polícia SR BB

BANSKÁ BYSTRICA – Kurióznu nehodu riešili policajti v Banskej Bystrici. Ukradnuté auto šoféroval 16-ročný tínedžer, ktorý bol opitý na mol.

„Mladík v areáli firmy na Partizánskej ulici v Banskej Bystrici vo večerných hodinách nasadol do cudzieho vozidla a rozhodol sa previezť. To všetko napriek skutočnosti, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia a bol v stave po požití alkoholu,“ informovala banskobystrická krajská polícia.

Vozidlo, ktoré si na svoj výlet vyhliadol, však malo defekt. Pri vychádzaní z areálu firmy si to náhodou všimol dopravný policajt, ktorému práve skončila služba a prechádzal okolo.

Pristavil sa pri aute a chcel vodiča upozorniť, že má na kolese defekt. Vodič však nereagoval a pokračoval v jazde na hlavnú cestu. Po pár metroch ale nezvládol riadenie a narazil do zvodidiel na moste.

„Kolega pribehol k nemu, preukázal sa služobným preukazom a vyzval ho, aby si pripravil doklady a zotrval na mieste do príchodu hliadky, ktorú privolal. Mladý muž vystúpil z auta, povedal, že on nešoféroval a dal sa na útek smerom k železničnej trati,“ uviedla polícia.

Policajt však tínedžera dobehol a priviedol naspäť k miestu nehody, kde si ho už prevzali službukonajúci kolegovia z dopravného inšpektorátu. Dychová skúška potvrdila u vodiča prítomnosť alkoholu v prepočte viac ako 2 promile.

Polícia v Banskej Bystrici začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.

„Ďakujeme všímavému kolegovi, ktorý aj v čase voľna svojou pohotovou reakciou zabránil oveľa horším následkom, ktoré mohol mladý opitý (ne)vodič za volantom auta napáchať,“ doplnila polícia.

(Polícia SR – Banskobystrický kraj)


Ďalšie články