Skupina vydierala muža intímnosťami, skončili v rukách polície

vydieraci,bb Foto: FB Polícia SR BB

ŽIAR NAD HRONOM – Kriminalisti zo Žiaru nad Hronom informáciu, pri ktorej išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu vydierania.

„Kolegovia začali vo veci ihneď konať a už prvotne zistené skutočnosti nasvedčovali, že pravdepodobne došlo k protiprávnemu konaniu,“ informovala banskobystrická krajská polícia.

Preto v tejto súvislosti začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiari nad Hronom trestné stíhanie vo veci zločinu vydierania spáchaného formou spolupáchateľstva.

„V prípade išlo o opakované vydieranie muža, ktorý sa mal podľa slov podozrivých dopustiť sexuálneho deliktu, za ktorý od neho opakovane požadovali peniaze, aby vec neoznámili na polícii. Vydieranie sa viackrát zopakovalo načo poškodený začal vec s políciou riešiť sám. Od poškodeného nakoniec vylákali sumu 7 800 eur,“ doplnila polícia.

Následne boli v krátkom čase na základe zistených skutočností a vyplývajúcich dôvodných podozrení vykonané neodkladné procesné úkony a osoby podozrivé zo spáchania uvedeného zločinu boli zadržané.

Vyšetrovateľ vzniesol v danej veci obvinenie 10 osobám, pričom zo strany vyšetrovateľa bol na dvoch z obvinených následne podaný podnet na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby.

(mk)


Ďalšie články