Smetiarske autá budú mať nového maskota. Vytvoril ho Matej a volá sa Supermárius

smetiari2 Foto: FB mesto Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA – Vozidlá, ktoré sa každý deň starajú o odvoz komunálneho odpadu v meste Banská Bystrica, bude už čoskoro zdobiť víťazný maskot.

Maskota vytvoril šiestak zo Základnej školy Golianova Matej Valent a najoriginálnejšie meno mu vymyslela žiačka piateho ročníka zo Základnej školy Bakossova Dominika Majerová. Pomenovala ho Supermárius.

súťaž o maskota na smetiarskych autách vyhlásila spoločnosť Marius Pedersen v spolupráci so samosprávou. Zapojili sa do nej žiaci z deviatich banskobystrických základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, ktoré na hodinách výtvarnej výchovy nakreslili, ako by mala postavička vyzerať. Súčasne vymýšľali aj jej meno.

„Do súťaže bolo doručených okolo 490 výkresov s výtvormi žiakov základných škôl. Vybrať najzaujímavejšiu postavičku bolo pomerne náročné, ale podarilo sa. Dôraz sme pritom kládli nielen na prepojenie maskota s témou komunálneho odpadu, ale i na tému ekológie a recyklácie, čo víťazný návrh spĺňa,“ zhodnotil druhý zástupca primátora Martin Majling.

Ako potvrdila regionálna riaditeľka spoločnosti Marius Pedersen, prevádzka Banská Bystrica, Marianna Klobušická, víťazný maskot bude už v blízkom období zdobiť ich vozidlá.

(mk)


Ďalšie články