V rieke Tisovník sa utopilo dvojročné dieťa

aktualita_banskobystricky Aktualita. Foto: Štandard

SLOVENSKÉ KĽAČANY/VIESKA – Na Veľkonočnú nedeľu (31. marca) došlo v Slovenských Kľačanoch v okrese Veľký Krtíš k tragédii. V rieke Tisovník sa utopil dvojročný chlapec.

Informoval o tom portál MY Novohrad s tým, že dieťa bolo predtým nezvestné. Hovorkyňa banskobystrickej krajskej polície Petra Kováčiková pre TASR uviedla, že informáciu o nezvestnosti dvojročného chlapčeka prijala polícia na tiesňovej linke v nedeľu vo večerných hodinách.

Portál noviny.sk doplnil, že dvojročný Viktor sa stratil z dohľadu rodičov potom, ako sa hral vonku. „Rodina sa ho snažila najskôr hľadať, neskôr však zavolali políciu. Na miesto ihneď prišli záchranné zložky,“ informovali noviny.sk. Portál tvnoviny.sk doplnil, že dieťa údajne naposledy videli pri miestnom potoku len zopár desiatok metrov od domu. Snažili sa ho nájsť dobrovoľníci i psovodi.

„Do pátrania boli zapojení policajti, hasiči aj dobrovoľní hasiči. V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenie,“ uviedla Kováčiková s tým, že chlapčeka vypátrali vo vodnom toku v obci Vieska o 21.15 h.

„Miestni ho začali ihneď oživovať. odovzdali ho do rúk záchranárom, ale bohužiaľ sa ho nepodarilo oživiť,“ doplnil portál noviny.sk.
        
Policajná hovorkyňa dodala, že vzhľadom na citlivosť prípadu nebude polícia poskytovať žiadne podrobnejšie informácie.

(noviny.sk, MY, mas, tvnoviny.sk, tasr)


Ďalšie články