Pri zbere medvedieho cesnaku treba byť opatrný. Môže to skončiť otravou

medvedi,cesnak Foto: TASR

BANSKÁ BYSTRICA – Začala sezóna obľúbeného medvedieho cesnaku. Keďže tá netrvá dlho, veľa ľudí aj v Banskobystrickom kraji ho začína zbierať.

Pre liečivú silu medvedieho cesnaku a jeho bohaté využitie v kuchyni sú ľudia ochotní chodiť aj hlboko do lesa. Na čo si však treba dávať pozor?

Pri zbere medvedieho cesnaku treba byť opatrný, je ľahké si ho pomýliť napríklad s konvalinkou či jesienkou. Upozorňuje na to Národné toxikologické informačné centrum (NTIC) Univerzitnej nemocnice Bratislava na svojom webe.

„Medvedí cesnak rastie tak, že každý list má vlastnú stonku a v zemi vlastnú cibuľku. Listy sú pomerne tenké, na dotyk až jemné,“ ozrejmilo NTIC.

Konvalinka voňavá má spravidla dva či tri listy, vyrastajúce z jednej stonky, ktorá je na báze obalená blanitou pošvou. Jesienke obyčajnej stonky chýbajú úplne. „Absentuje vôňa a listy sú na pohľad tuhšie,“ dodalo NTIC.

V prípade, že sa po požití zdanlivého medvedieho cesnaku objavia ťažkosti ako napínanie na vracanie, vracanie, bolesti brucha, hnačky, bolesť hlavy či nevoľnosť, NTIC odporúča užiť päť až desať rozdrvených tabliet aktívneho uhlia. Je tiež dôležité ihneď vyhľadať lekársku pomoc.

(tasr)


Ďalšie články