Matka dvoch detí si ľahla pod vlak. Zasahoval záchranársky vrtuľník

vlak nehoda2 Ilustračné foto: Polícia SR

KREMNICA – Polícia preveruje okolnosti nehody, pri ktorej vlak zachytil ženu (36) v Kremnici v okrese Žiar nad Hronom. Pre zranenú priletel záchranársky vrtuľník a v stabilizovanom stave ju previezol do nemocnice.

Podľa svedkov matka dvoch detí ležala na koľajniciach. Rušňovodič vlaku, ktorý prichádzal do Kremnice zo Zvolena, brzdil. Pre krátku vzdialenosť však zrážke nedokázal zabrániť. Prípad rieši železničná polícia a zisťuje okolnosti, pre ktoré sa udalosť stala.

Posádku záchranárskeho vrtuľníka privolali do Kremnice na pomoc 36-ročnej žene. Uviedla to hovorkyňa Air – Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková. „Záchranári si pacientku prevzali do svojej starostlivosti na futbalovom ihrisku, kde ju doviezla posádka rýchlej lekárskej pomoci,“ objasnila Zuzana Hopjaková.

Ženu s úrazom hlavy a s podozrením na poranenie driekovej časti chrbtice previezli na urgentný príjem do nemocnice v Banskej Bystrici. Počas letu bola pri vedomí.

„Železničná polícia miesto zadokumentovala a preveruje okolnosti, za ktorých došlo k udalosti,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

(tasr)


Ďalšie články