Kúpele Sliač pripravili pre návštevníkov bohatý veľkonočný program

kúpele Sliač Foto: Kúpele Sliač/fb

SLIAČ – Sväté omše, tradície i kultúrny program budú súčasťou veľkonočného programu v Kúpeľoch Sliač vo Zvolenskom okrese. Súčasťou atmosféry je aj veľkonočná výzdoba v areáli kúpeľov.

Uviedla to manažérka marketingu kúpeľov Marcela Grácová. Dodala, že na Veľký piatok pripravili omše pre všetkých, ktorým táto súčasť Veľkej noci nemôže chýbať. Sobotu 30. marca v kúpeľoch venujú tradíciám.

Od 14.00 do 18.00 hod. to bude zdobenie kraslíc a pletenie veľkonočných korbáčov. „Biela sobota je stále dňom pôstu, večer tak bude pre kúpeľných hostí a aj verejnosť koncert vážnej hudby v podaní Dámskeho komorného tria,“ objasnila.

V nedeľu 31. marca organizujú veľkonočné hodovanie, začne sa od 17.00 hod.

„Aj minulý rok naši hostia ocenili dané podujatie. Je to príležitosť stretnúť sa s rodinou a bez príprav si vychutnať lahodné chody jedál v ich spoločnosti,“ zdôraznila. Podľa nej to bude so spojením tradícií na tanieri a aj prostredníctvom hudobno-tanečného programu.

Grácová pripomenula, že o veľkonočné pobyty v kúpeľoch bol tento rok záujem. „Pre hostí sme mali pripravenú ponuku kúpeľných pobytov. S tými pokračujeme aj v apríli,“ poznamenala.

(tasr)


Ďalšie články