Do Banskej Bystrice sa vráti Mikuláš Černák. V meste budú nakrúcať snímku Miki

pelle1 Filmári budú nakrúcať aj v okolí Štátnej opery. Foto: Mário Kaprálik

BANSKÁ BYSTRICA – V Banskej Bystrici sa počas víkendu udomácnia filmári. Ide o štáb, ktorý nakrúca snímku Miki. Tá zobrazuje život mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka, ktorého život a pôsobenie boli úzko späté práve s mestom pod Urpínom.

Banskú Bystricu navštívil v týchto dňoch filmový štáb, ktorý nakrúca thriller z 90. rokov. Ide o snímku Miki, ktorá zobrazuje život bývalého bosa slovenského podsvetia Mikuláša Černáka.

„Počas víkendu sa stane dejiskom filmových kulís Národná ulica v centre mesta, kde bude potrebné pristúpiť k čiastočným dopravným obmedzeniam,“ uviedla Dominika Adamovičová z kancelárie primátora mesta.

V sobotu, 24. februára v čase od 5. do 17. hodiny a v nedeľu 25. februára medzi 8.00 a 20.00 hod. nebude možné parkovať v úseku od slepej ulice vedúcej od cesty I/66 po

hranicu ulíc Národná a Kuzmányho, pri budovách Štátnej opery a rektoráte Univerzity Mateja Bela.

„Prosíme preto o využívanie iných parkovacích plôch v okolí. Vjazd motorových vozidiel povolený bude, avšak pohyb budú regulovať pracovníci filmovej spoločnosti. Na obmedzenia upozornia dočasné dopravné značenia,“ vysvetlila Adamovičová.

Nakrúcanie bude pokračovať aj v pondelok vo viacerých lokalitách mesta, ale už nebudú platiť žiadne obmedzenia.

V miestach, kde budú filmári pracovať, mal Mikuláš Černák sídla niektorých svojich firiem a v budove Štátnej opery bol jeho legendárny diskoklub Shark, kde mafiánsky bos veľkolepo oslavoval aj svoje 31. narodeniny v roku 1997.

Mikuláš Černák dostal doživotie za viacero vrážd. Výnimočný trest si odpykáva v leopoldovskej väznici. Od roku 2023 môže požiadať o podmienečné prepustenie. Niekdajší šéf banskobystrického podsvetia je za mrežami s malou prestávkou od konca roka 1997.


Ďalšie články