Hrozivá hromadná nehoda pri Lučenci, zrazili sa štyri vozidlá

Hromadná nehoda pri Lučenci Facebook.com/Imrich Görči

LUČENEC – Na Rapovskej križovatke pri Lučenci sa vo štvrtok (22. 2.) predpoludním stala hromadná nehoda. Informoval o nej Ján Gašo z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (OS HaZZ) v Banskej Bystrici.

„Je to dopravná nehoda štyroch osobných motorových vozidiel. Zranené osoby sú v opatere poskytovateľa záchrannej zdravotnej služby,“ konkretizoval Gašo.

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. Okrem polície a Záchrannej zdravotnej služby boli na miesto podľa Gaša vyslaní aj štyria hasiči s jedným služobným vozidlom.

Cesta zostáva aj popoludní pre dokumentovanie nehody a odstraňovanie jej následkov uzavretá. Obchádzka vedie cez dediny Kalonda, Rapovce a Trebeľovce.

DOPLNENÉ 14:10: Ako pre Banskobystrický Štandard uviedla hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Petra Klimešová, na miesto nehody vyslali ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci aj rýchlej zdravotnej pomoci.

„Na mieste boli tri ľahko zranené osoby, 47-ročná žena s poranením kolena a hrudníka bola ošetrená na mieste. Prevoz do nemocnice odmietla. 25-ročného muža s povrchovým poranením ruky a tváre transportovali záchranári do nemocnice v Lučenci,“ konkretizovala Klimešová.

Dodala, že do rovnakej nemocnice bol prevezený aj 57-ročný muž s povrchovým poranením hlavy.

Policajti napokon nehodu dokumentovali niekoľko hodín, sprejazdnená bola až neskoro popoludní.


Ďalšie články