Poľnohospodári budú protestovať aj v Rimavskej Sobote. Zablokujú frekventovanú ulicu a pôjdu i hlavným južným ťahom

Poprad farmari protest 2 Ilustračná snímka Foto: Rastislav Ovšonka

RIMAVSKÁ SOBOTA – Protest poľnohospodárov sa vo štvrtok (22. 2.) uskutoční aj v Rimavskej Sobote a jej okolí. Banskobystrickému Štandardu to potvrdil jeden z organizátorov Norbert Keľo.

Ako uviedol, protest sa začne zhruba o 10.00 hod. pri budove firmy Gemernákup na Košickej ceste.

„Očakávame, že sa na ňom zúčastní okolo 80 až 140 poľnohospodárov aj so svojimi traktormi a inými strojmi. Od Gemernákupu pôjdeme cez Cintorínsku ulicu na Školskú a odtiaľ na Malohontskú, ktorá bude zablokovaná asi dve hodiny,“ konkretizoval Keľo.

Malohontská ulica je dvojprúdová komunikácia, ktorá je najfrekventovanejšou cestou v Rimavskej Sobote. Zároveň je to spojnica severu a juhu okresu, keďže v tomto smere neexistuje obchvat mesta.

Vodiči tak budú musieť v čase protestu využiť obchádzky, ideálne cez Ulicu L. Svobodu, Okružnú a P. Hostinského.

Na Malohontskej ulici budú mať poľnohospodári predpoludním tlačovú konferenciu. Po jej ukončení sa plánujú presunúť do mestskej časti Sobôtka a odtiaľ pokračovať po ceste I/16 asi 12 kilometrov do obce Ožďany.

Ide o časť hlavného južného cestného ťahu medzi Zvolenom a Košicami. V čase protestu bude na premávku v meste a okolí vo zvýšenej miere dohliadať polícia.

Hlavným organizátorom protestu v Rimavskej Sobote je Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora. Pridali sa k nej aj niektorí menší farmári, ktorí nie sú jej členmi.

Podľa Keľa chcú všetci týmto spôsobom podporiť protesty poľnohospodárov v rámci krajín V4. Blokády hraníc s Maďarskom však v regióne nechystajú.


Ďalšie články