Hrozná tragédia pri Rimavskej Sobote: Muža zabil betónový panel

Areál skládky, v ktorom došlo k nešťastnej udalosti. Foto: Branislav Caban

VRBOVCE – Obrovská tragédia sa stala v sobotu (17. 2.) v dedinke Vrbovce, miestnej časti obce Veľké Teriakovce pri Rimavskej Sobote. Na skládke biomasy privalil muža ťažký betónový panel. Ako prvá o prípade informovala TV JOJ na svojom portáli Noviny.sk.

Podľa jej informácií sa v čase tragickej udalosti v areáli skládky biomasy nachádzali traja muži. Obyvatelia, ktorí žijú neďaleko, počuli najprv obrovský krik, údajne majiteľa firmy, ktorý na mieste našiel muža zavaleného ťažkým betónovým panelom.

O niekoľko minút na miesto dorazili zdravotní záchranári, ktorí sa snažili muža ratovať, ale svojim vážnym zraneniam napokon podľahol. Udalosť potvrdila aj banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Spadnutý panel, ktorý muža zabil. Foto: Branislav Caban
Spadnutý panel, ktorý muža zabil. Foto: Branislav Caban

„Telo 58-ročného muža bolo nájdené neďaleko zvaleného betónového piliera. V danom prípade stále prebiehajú procesné úkony. Bližšie informácie zo strany polície zatiaľ nebudú poskytované,“ uviedla hovorkyňa.

Ako Banskobystrickému Štandardu prezradili obyvatelia Vrboviec, mŕtvy muž bol zo sociálne slabšej vrstvy a žil v chudobných podmienkach v dome bez elektriny. Na skládke vraj zvykol pomáhať, a aj pred nešťastnou udalosťou tam mohol z biomasy vyberať kúsky dreva na kúrenie.

Celý areál skládky biomasy nie je oplotený, je teda voľne prístupný komukoľvek. Betónové panely v tvare obráteného písmena T, z ktorých jeden spadol, neslúžia ako oplotenie prevádzky, ale len samotného miesta skladovania biomasy.

Areál skládky, v ktorom došlo k nešťastnej udalosti, je priamo pri ceste a neoplotený. Foto: Branislav Caban
Areál skládky, v ktorom došlo k nešťastnej udalosti, je priamo pri ceste a neoplotený. Foto: Branislav Caban

Podľa obyvateľov mohla byť príčinou pádu panela premočená pôda, keďže areál skládky sa nachádza v tesnej blízkosti rieky Rimava a samotné panely majú vzhľadom k svojej výške pomerne malú základňu, na ktorej stoja. Navyše sú uložené priamo na pôde a nie sú navzájom pospájané. Niektoré sú zo zvislej polohy viditeľne vychýlené.

Podľa miestnych mohli byť pokojne na mieste mŕtveho muža napríklad deti, ktoré by sa tam hrali, keďže ide o pozemok v strede dediny, priamo pri rodinných domoch. Niektorí nám potvrdili, že voči prevádzkovaniu skládky spisovali petíciu, ale jej fungovanie to neovplyvnilo.


Ďalšie články