Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard

FOTO: V Banskej Bystrici je vybudovanie skejtparku a hokejbalového ihriska bližšie k realite

hoke,skat2 Hokejbalové ihrisko a skejtpark vyrastiú na existujúcich asfaltových plochách. Foto: Mesto Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA – Dobrá správa pre hokejbalistov a skejterov v Banskej Bystrici. Zázemie pre nich by malo vyrásť na dvoch zanedbaných ihriskách v blízkosti Obchodnej akadémie, ktoré mesto získalo od Banskobystrického samosprávneho (BBSK). Mestskí poslanci v utorok schválili predloženie žiadosti o finančný príspevok z výzvy Fondu na podporu športu vo výške zhruba 520-tisíc eur a jeho spolufinancovanie zo strany mesta, čo je približne 222-tisíc eur.

Samospráva dala vypracovať projektovú dokumentáciu, aktuálne žiada o finančný príspevok na vybudovanie športovísk tohto typu z výzvy Fondu na podporu športu. Ak bude mesto úspešné, získa potrebné financie a všetky procesy pôjdu plynule, hokejbalisti a skejteri budú môcť po rokoch športovať na kvalitných plochách s potrebným vybavením a zázemím, či im doteraz chýbalo.

„Po získaní ihrísk sme si dali vypracovať projektovú dokumentáciu autorizovaným stavebným inžinierom, ktorý spolupracoval aj so Slovenskou hokejbalovou úniou a zástupcami z radov aktívnych skejterov. Získali sme už aj všetky povolenia, a teraz sa chceme uchádzať o mimorozpočtové zdroje na realizáciu tohto projektu. Verím, že vo výzve Fondu na podporu športu budeme úspešní a po rokoch sa nám podarí uspokojiť potreby a očakávania týchto dvoch komunít,“ uviedol Ján Nosko, primátor Banskej Bystrice.

Hokejbalové ihrisko a skejtpark vyrastú na existujúcich asfaltových plochách v blízkosti viacerých stredných škôl. Vo vrchnej časti bude situovaný nový park tvorený z betónových prvkov, prekážok s rôznou náročnosťou a skejtového bazéna. Bude slúžiť predovšetkým pre amatérskych skejterov, kolobežkárov či inline korčuliarov. Na druhej ploche bude vybudované nové hokejbalové ihrisko s mantinelmi, záchytnými sieťami i menšou tribúnou.

Areál dvoch športovísk počíta s novým oplotením, mobiliárom, šatňami, bezbariérovými vstupmi i osvetlením. Jeho súčasťou bude aj zázemie s toaletami a sprchou, ktoré plánuje vybudovať BBSK v objekte svojej strednej školy. Odhadovaný rozpočet projektu sa pohybuje vo výške cca 742-tisíc eur. Samospráva požiada o finančný príspevok z Fondu na podporu športu vo výške cca 520-tisíc eur. Investičný zámer počíta s 30-percentnou spoluúčasťou mesta, čo predstavuje približne 222-tisíc eur.


Mário Kaprálik