V Hriňovej pri športovej hale pribudli nová sauna aj šatne

Zľava podpredseda BBSK Ján Beljak, predseda komisie školstva a športu BBSK Maroš Skopal, primátor Hriňovej Stanislav Horník a predseda OOCR Turistický Novohrad a Podpoľanie pri predstavení noviniek. Foto: Branislav Caban

HRIŇOVÁ – Nová sudová sauna a modulárne šatne pri multifunkčnej športovej hale rozšírili ponuku služieb návštevníkom športovo-rekreačného areálu v Hriňovej (okres Detva). Predstavitelia mesta a Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) ich oficiálne predstavili vo štvrtok 1. februára 2024.

„Nové šatne pozostávajú z modulárneho systému. Sú to tri bloky spojené do jedného funkčného monobloku. Dve šatne sú určené pre športovcov a majú kapacitu vyše 15 osôb,“ konkretizoval primátor Hriňovej Stanislav Horník.

Doteraz museli športovci na prezliekanie využívať priestory hospodárskej budovy letného štadióna, ktorý je vzdialený niekoľko desiatok metrov. „Nebolo to najpraktickejšie riešenie, preto sme sa rozhodli pristúpiť k tomuto rozšíreniu zázemia multifunkčnej športovej haly,“ vysvetlil primátor. Doplnil, že okrem dvoch šatní sa v moduloch nachádzajú aj pokladňa a prevádzkový priestor so zázemím pre zamestnancov správy športových zamestnaní.

Nové šatne pri športovej hale v Hriňovej. Foto: Branislav Caban
Nové šatne pri športovej hale v Hriňovej. Foto: Branislav Caban

Náklady na výstavbu šatní boli vyše 80 000 eur, pričom príspevok od BBSK predstavoval viac ako 32 000 eur. Zvyšok doplatilo mesto. Využitím modulárneho systému sa podľa Horníka podarilo šatne vybudovať rýchlejšie a lacnejšie v porovnaní s klasickou murovanou stavbou.

Druhý prírastok je drevená sudová sauna pre päť osôb, situovaná priamo v areáli futbalového štadióna. „Je pri nej aj jednoduchá sprcha na osviežovanie,“ ozrejmil primátor Hriňovej.

Sudová sauna v Hriňovej. Foto: Branislav Caban
Sudová sauna v Hriňovej. Foto: Branislav Caban

Výroba a osadenie sauny stáli asi 12 000 eur, pričom 8 000 eur z toho bol opäť príspevok od BBSK. Horník verí, že sauna priláka do športovo-rekreačného areálu ďalších návštevníkov, keďže doteraz takéto zariadenie priamo v meste chýbalo.

Interiér sudovej sauny. Foto: Branislav Caban
Interiér sudovej sauny Foto: Branislav Caban

Podpredseda BBSK Ján Beljak pri prezentovaní nových zariadení pripomenul, že okrem iných tradičných dotačných schém má kraj aj ďalšiu – Rozvojovú agentúru BBSK. V spolupráci s oblastnými organizáciami cestovného ruchu (OOCR) cez ňu realizujú rôzne projekty pre rozvoj cestovného ruchu a regionálneho rozvoja.

V tomto prípade to bola konkrétne podpora od miestnej OOCR Turistický Novohrad a Podpoľanie. „Teší ma, že sme mohli podporiť a podieľať sa aj na spolufinancovaní tejto šatne a sauny,“ vyzdvihol Beljak.

Podľa predsedu komisie školstva a športu Zastupiteľstva BBSK Maroša Skopala je areál, ktorý v Hriňovej vyrastá, unikátny. „Držím palce pánovi primátorovi a všetkým, ktorí to tu realizujú, aby sa ho podarilo dokončiť a naplniť všetky predstavy,“ povedal Skopal a prisľúbil, že jeho komisia bude podobné zámery naďalej podporovať.

Sprcha pri sudovej saune v Hriňovej. Foto: Branislav Caban
Sprcha pri sudovej saune v Hriňovej. Foto: Branislav Caban

Ďalšie články