Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard

Zomrel dlhoročný primátor Žarnovice a osobnosť plochej dráhy Milan Šovčík

sviecka Česť jeho pamiatke! Foto: MK

ŽARNOVICA – Ďalšia smutná správa. Na večnosť vo veku 83 rokov odišiel bývalý primátor Žarnovice Milan Šovčík, ktorý sa postaral sa aj o najväčší rozvoj plochej dráhy v tomto okresnom meste.

Milan Šovčík bol dlhoročným predsedom Zväzarmu a Automotoklubu. a až 12 rokov zastával funkciu primátora mesta Žarnovica. Aktívne sa zapájal do motoristických akcií. Postaral sa dokonca o najväčší rozvoj plochej dráhy v Žarnovici.

„V roku 1982 bol zvolený za posledného predsedu Mestského národného výboru a nakoniec aj za prvého primátora Žarnovice. Popri náročných funkciách sa aktívne nielen ako čestný hosť zúčastňoval spoločenského diania v Žarnovici,“ informuje Speedwayclub Žarnovica.

Pod jeho vedením sa v Žarnovici uskutočnilo úctyhodných 150 najrôznejších podujatí vrátane 26 ročníkov Zlatej prilby SNP. „R.I.P. Smútia a v dobrom spomínajú generácie zväzarmovcov a milovníkov plochej dráhy v ČSSR. Bez jeho angažovania a pomoci by sme dnes nemali takú hrdosť a radosť, ako nám žarnovickí odchovanci a dobrovoľníci pripravujú. Srdečná vďaka a nezabudneme,” napísal na sociálnej sieti Ján.


Mário Kaprálik