Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard

Účastníci cestnej premávky, pozor! Na cestách budú policajné akcie Disciplína, Reflex a Katarína

akcia,policia Motoristov, chodcov, cyklistov i kolobežkárov čakajú viaceré policajné akcie. Foto: FB Polícia SR BB

BANSKÁ BYSTRICA – Opäť viac policajtov na cestách aj v Banskobystrickom kraji. Muži zákona deklarujú, že sú pripravení na realizáciu bezpečnostných akcií s cieľom pozitívne ovplyvniť nehodovosť na našich cestách a chrániť tak životy a zdravie účastníkov cestnej premávky.

Už v pondelok sa začala akcia Disciplína. Policajti si v nej posvietia na dodržiavanie zákazu požitia alkoholu a iných návykových látok vodičmi motorových a nemotorových vozidiel.

„Na piatok 24. novembra je naplánovaná dopravno-preventívna akcia s názvom Reflex. Je zameraná na kontrolu dodržiavania povinností chodcov, najmä na ich povinnosť nosiť reflexné prvky. Tento malý doplnok je veľmi dôležitý, predovšetkým v týchto dňoch, keď sa skoro stmieva, môže zachrániť život,“ informovala banskobystrická krajská polícia.

O deň neskôr bude na území Slovenska akcia s názvom Katarína. Policajti dopravnej a poriadkovej polície budú najmä na miestach zvýšenej koncentrácie ľudí, teda v okolí kultúrnych zariadení, diskoték, pohostinstiev a podobne. Kontrolovať budú predovšetkým alkohol u vodičov motorových a nemotorových vozidiel a u chodcov, cyklistov a kolobežkárov používanie reflexných prvkov.


Mário Kaprálik