Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard

LUČENEC – Slovenská autobusová doprava Lučenec predstavila 67 nových autobusov, ktoré do prevádzky postupne nasadzuje od tohto mesiaca. Popri nízkoemisných autobusoch spoločnosť disponuje aj štyrmi novými autobusmi s pohonom na elektrinu.

Nové autobusy sú šetrné k životnému prostrediu. Sú vybavené úspornými ekologickými motormi, spĺňajúcimi najprísnejšiu normu. Tepelný komfort bude v zime zabezpečovaný prostredníctvom samostatne programovateľného nezávislého kúrenia, v lete komplexnou klimatizáciou interiéru vozidla.

Pri obnove vozidlového parku sa nezabudlo ani na cestujúcich so zníženou pohyblivosťou, deti a mamičky s kočíkmi. Všetky nové autobusy sú vo vyhotovení so zníženou podlahou pre uľahčenie nástupu a výstupu cestujúcich a STOP tlačidlami s braillovým písmom.

Nákup 67 autobusov SAD Lučenec realizovala s pomocou európskeho fondu regionálneho rozvoja. Cieľom projektu bolo prispieť k zvýšeniu atraktivity a konkurencieschopnosti verejnej osobnej dopravy. Podľa zmlúv, ktoré dopravca zverejnil na svojej webovej stránke, spoločnosť za nové autobusy zaplatila vyše 17 miliónov eur s DPH.

Slovenská autobusová doprava Lučenec zabezpečuje verejnú osobnú dopravu na pravidelných prímestských a mestských linkách v okresoch: Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár, Detva, Revúca, Poprad, Brezno, Banská Bystrica, Zvolen, Veľký Krtíš a Rožňava.

(sadlc.sk, tasr)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Odvolaný generálny riaditeľ Správy ciest Košického samosprávneho kraja Anton Trišč sa v pondelok objavil v práci. Trišč sa vyjadril, že bol v práci preto, lebo mu na stole ostali rozpracované veci, po ktoré si prišiel. Nepotvrdil však, či bude v košickej správe ciest naďalej pôsobiť.

Prečítať viac 

Robert Kaliňák poďakoval Českej republike za velenie v mnohonárodnej bojovej brigáde na Lešti. Velenie na určitý čas v lete budúceho roka preberie Španielsko. Minister obrany potvrdil, že na Slovensku by budúci rok mali pristáť prvé slovenské stíhačky F-16.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – Banskobystrický samosprávny kraj v Žiari nad Hronom otvoril jedno z ôsmich zákazníckych centier, ktoré budú obyvateľom kraja nápomocné pri orientácii v Integrovanom dopravnom systéme. Ten vstupuje do platnosti od budúceho januára.

Prečítať viac 

Cestári upozorňujú na silné sneženie, problémy može robiť aj poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pred poľadovicou výstrahu 1.stupňa, platí najmä pre juhozápad a juh krajiny.

Prečítať viac 

Pre Ukrajinu bude jednoduchšie získať naspäť Krym ako Donbas, povedal Volodymyr Zelenskyj. Krym podľa ukrajinského prezidenta čaká na svoje opätovné pripojenie k Ukrajine.

Prečítať viac 

Spotrebiteľské organizácie v EÚ podali sťažnosť na spoločnosť Meta. Urobili tak v reakcii na jej platobný model pre sociálne siete Facebook a Instagram, v rámci ktorého Meta dáva používateľom na výber, či súhlasia s používaním svojich osobných údajov alebo si priplatia za služby.

Prečítať viac 

Ekologické motobicykle Furkamotors začínali ako študentský projekt dvoch bratov z Bratislavy. Dnes ide o spoločnosť, ktorá predáva produkty po celom svete. Aký je ich recept na úspech?

Prečítať viac 

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Medzi Považskou Bystricou a obcou Domaniža dokončili rekonštrukciu cesty za približne päť miliónov eur. Išlo o úseky cesty s celkovou dĺžkou takmer päť kilometrov.

Prečítať viac 

Zahraniční samoplatcovia dávajú za štúdium medicíny aj o tritisíc eur viac než štát. Ministerka zdravotníctva to chce dorovnať, aby sme mali viac slovenských študentov.

Prečítať viac 

Fico chce zachovať cenu plynu, pritom pred rokom ju kritizoval, hovorí Igor Matovič. Obvinil Roberta Fica a Petra Pellegriniho z nedodržania predvolebných sľubov.

Prečítať viac 

PREŠOV – Prímestskú autobusovú dopravu v prešovskom kraji bude riadiť centrálny dispečing a informačný systém IDS Východ. Vďaka tomu sa výrazne zlepšia prestupy. Prvá etapa bude spustená už v januári.

Prečítať viac 

Slovensko podporuje celoeurópske snahy o zabezpečenie dostatku liekov, uviedla Zuzana Dolinková. Ministerka zdravotníctva pripomenula, že Rada ministrov sa venovala budovaniu strategickej autonómie Európskej únie z pohľadu zdravotníctva s dôrazom na nedostatok liekov v Únii.

Prečítať viac 

Na Úrade inšpekčnej služby sa chystajú personálne zmeny. Viacerí funkcionári a príslušníci skončia na okresných riaditeľstvách polície. Niektorí z nich však majú štatút chráneného oznamovateľa.

Prečítať viac 

Zo znásilnenia 16-ročnej Škótky v Glasgowe sú obvinení štyria Česi. Incident sa mal udiať 9. novembra po futbalovom zápase Glasgow Rangers verzus Sparta Praha. Obvinených najprv zadržali v cele, troch z nich následne prepustili.

Prečítať viac 

ŽILINA – Výstavba chýbajúceho úseku diaľnice D3 medzi Žilinou a Čadcou sa pravdepodobne rozbehne o necelé tri roky. Informácia zaznela na štvrtkovom 10. zasadnutí pracovnej skupiny na riešenie prípravy a výstavby investičného projektu D3, aj za účasti ministra dopravy Jozefa Ráža ml. a štátneho tajomníka rezortu Igora Chomu.

Prečítať viac 

Zelenskyj navštívil frontovú líniu v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny, kde ruská armáda zintenzívňuje útoky. Vojakom zaželal víťazstvo a povzbudil ich, aby nestrácali iniciatívu.

Prečítať viac 

Vladimir Putin povedal, že Rusko je „na čele budovania spravodlivejšieho svetového poriadku“. V kontexte vojny na Ukrajine uviedol, že Moskva sa zapojila do „boja za suverenitu a spravodlivosť“, ktorý je „bojom za národné oslobodenie“.

Prečítať viac 

KOŠICE – U zmluvných dopravcov Košického samosprávneho kraja Arriva Michalovce a eurobus, odchádza 35 vodičov autobusov, cestujúci tento výpadok mimoriadne nepocítia.

Prečítať viac 

Martinu Šimkovičovú pobúril obraz vystavený v Slovenskom rozhlase. Ide o obraz zobrazujúci dvoch mužov od slovenského umelca Andreja Dúbravského. Obraz vystavený v priestoroch verejnoprávneho rozhlasu šéfka rezortu kultúry kritizovala vo vysielaní televízie Slovan.

Prečítať viac 

Mimoriadna schôdza Národnej rady v súvislosti s pochybeniami okolo výstavy Expo Dubaj 2020 by mohla byť v utorok, informoval šéf parlamentu Peter Pellegrini. Poslanci chcú na schôdzi požiadať lídra opozičnej SaS a exministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby nahradil vzniknutú škodu.

Prečítať viac 

V Rusku uznali medzinárodné LGBT hnutie za extrémistickú organizáciu. Informoval o tom vo štvrtok ruský opozičný server Meduza.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Na železničnej stanici Trenčianske Teplice sa uskutoční obľúbené podujatie, počas ktorého sa deti a dospelí prevezú Mikulášskou električkou. Spomínané miesto sa na jeden deň zmení na stanicu „peklo“.

Prečítať viac 

Obranná stratégia Únie musí zahŕňať Ukrajinu, vyhlásila Von der Leyenová vo štvrtok v prejave na výročnej konferencii Európskej obrannej agentúry. „Naša stratégia môže byť úplná len vtedy, ak bude zohľadňovať aj potreby Ukrajiny a jej priemyselné kapacity,“ uviedla.

Prečítať viac 

Poslanec Jaroslav Spišiak pochybuje, že Ľubomír Solák bude dobrým policajným prezidentom. Bývalý policajný prezident to uviedol na margo Solákovho tvrdenia, že zákon o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti by sa nemal vzťahovať na policajtov, keďže Policajný zbor funguje v špecifickom režime.

Prečítať viac 

Protimonopolný úrad vykonal neohlásenú inšpekciu medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok. Dôvodom boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

Prečítať viac 

„Z vojny profitujú jedine výrobcovia zbraní, ktorí zarábajú na smrti ľudí,“ uviedol pápež František v závere generálnej audiencie s tým, že vojna je vždy porážkou pre všetkých.

Prečítať viac 

Nominácia Tibora Gašpara na čelo Slovenskej informačnej služby by mohla byť problematická. Je totiž otázne, či prípadnú nomináciu Gašpara dokážu Peter Pellegrini s Tomášom Druckerom s pokojom prijať. Píše Dag Daniš.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Polícia pátra po skupinke ľudí, ktorí ukradli cenné šperky z klenotníctva na Námestí SNP v celkovej hotnote skoro desaťtisíc eur. Doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil tovar z bieleho, žltého a rhodiového kovu, ktorý bol voľne vystavený vo výklade.

Prečítať viac 

Robert Fico prijal na úrade vlády veľvyslancov Spojených štátov amerických a Ruska. Gautamovi Ranuovi a Igorovi Bratčikovovi predostrel svoj pohľad na vývoj slovensko-amerických a slovensko-ruských vzťahov.

Prečítať viac 

EÚ mešká so záväzkom dodať Ukrajine milión kusov delostreleckej munície do marca 2024. Uviedol to vo štvrtok predseda Európskej rady Charles Michel.

Prečítať viac 

Arménsko a Azerbajdžan opäť rokujú o delimitácii štátnych hraníc, uviedli arménski predstavitelia. Rokovania o normalizácii vzájomných vzťahov sa zastavili po tom, ako Baku získalo sporný región Náhorný Karabach.

Prečítať viac 

Peter Pellegrini vyzval českých partnerov, aby sa nespoliehali na obraz, ktorý sa o Slovensku vytvára v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Požiadal ich, aby si počkali na konkrétne kroky Slovenska.

Prečítať viac 

Na klimatický summit príde 30-tisíc návštevníkov na lietadlách. Na konferencii COP28 sa pritom bude diskutovať aj o odklone od fosílnych palív. Klimatická aktivistka Greta Thunbergová označila udalosť ako greenwashing, teda zavádzanie verejnosti.

Prečítať viac 

Platené parkovanie v Rimavskej Sobote malo byť spustené už na jeseň, ale samospráva ho presunula na začiatok budúceho roka. Dôvodom je schvaľovanie nového nariadenia mesta, ktoré parkovanie upravuje.

Prečítať viac 

POPRAD – Podujatie Krampus čerti sa nakoniec uskutoční v náhradnom termíne a na inom mieste. Primátor mesta Anton Danko sa s organizátormi tento týždeň stretol a dospeli k dohode.

Prečítať viac 

Ukrajinská tajná služba vyhodila do vzduchu železnicu na území Ruska, ktorá ho spájala s Čínou. Výbuch sa udial v noci 30. novembra v Severomujskom tuneli na Bajkalsko-amurskej magistrále.

Prečítať viac 

V bratislavskej základnej škole chcel žiak vyskočiť z okna. Zabránil mu v tom spolužiak, ktorý ho včas zachytil. Polícia a záchranári zasahovali priamo na mieste udalosti, pričom chlapca následne transportovali do nemocnice so silnou reakciou na ťažký stres.

Prečítať viac 

Záchranár odmietol ošetriť dieťa, lebo malo pri sebe iba kópiu preukazu poistenca. Zdravotná poisťovňa, ktorá dostala podnet na riešenie incidentu, uviedla, že zdravotník bol povinný poskytnúť dieťaťu zdravotnú starostlivosť.

Prečítať viac 

V Slovenskom pozemkovom fonde je nevybavených približne 20-tisíc spisov a nové žiadosti stále prichádzajú, uviedol minister pôdohospodárstva Richard Takáč.

Prečítať viac 

Rok 2023 bude pravdepodobne najteplejší od začiatku meraní, oznámilo vo štvrtok OSN. Zároveň žiadala urýchlené kroky proti globálnemu otepľovaniu a zastaviť s tým súvisiace vplyvy.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články