Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard

V Revúcej majú novú elektronickú tabuľu

Elektronická úradná tabuľa v Revúcej. Foto: Mesto Revúca

REVÚCA – Občanom a návštevníkom mesta Revúca slúži od polovice novembra nová elektronická úradná tabuľa. Samospráva o tom informovala na svojej oficiálnej facebookovej stránke s tým, že cieľom je priniesť väčšiu efektívnosť a aktuálnosť do zverejňovania dokumentov.

„Jej hlavnou úlohou je sprístupňovať obyvateľom i návštevníkom mesta všetky dôležité informácie zverejňované samosprávou. Okrem úradných oznamov sa dá na tabuli pohodlne preklikať v digitálnej databáze aktualít z webovej stránky, prečítať si mestské noviny alebo nahliadnuť do kalendára podujatí s plánovanými akciami v meste a regióne,“ priblížila samospráva.

Výhoda tejto tabule oproti klasickej s oznámeniami v papierovej forme spočíva podľa mesta napríklad v okamžitej aktualizácii informácií a dostupnosti rozsiahlejších dokumentov.

„Ovládanie elektronickej úradnej tabule je jednoduché a intuitívne. Prispôsobuje svoj jas aktuálnym svetelným podmienkam dňa i noci, čím zaistí vynikajúcu čitateľnosť. Umožňuje čítať súbory vo formáte PDF, alebo vie prispôsobiť zobrazenie obsahu osobám na vozíčku,“ zakončila samospráva.


Branislav Caban