Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard

Vianočné trhy v B. Bystrici sa začnú onedlho. Záujemcovia o predaj sa musia poponáhľať

trhy,bb4 Vianočné trhy v Banskej Bystrici sa tešia každoročne veľkej obľube. Foto: Mesto BB

BANSKÁ BYSTRICA – Najkrajšie sviatky roku sú už doslova za rohom a obyvatelia i turisti Banskej Bystrice sa môžu tešiť na Vianočné trhy. Tie sa začnú v meste pod Urpínom už onedlho. Takisto by sa mali poponáhľať aj predajcovia, ktorí chcú v stánkoch ponúkať tradičné dobroty.

Vianočné trhy sa budú konať na Námestí SNP a Námestí Štefana Moysesa v Banskej Bystrici. Všetko sa začne už o pár dní. „Stánky s občerstvením budú k dispozícii od 24. novembra do 5. januára 2024. Stánky s vianočným sortimentom od 6. do 21. decembra,“ uviedla hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková. Neodmysliteľnou súčasťou trhov sú stánky s občerstvením, punčom, medovinou, pekárenskými a cukrárenskými výrobkami, cukrovinkami či syrom. Samozrejmosťou sú aj rôzne výrobky s vianočnou tematikou, šperky, sviečky, mydlá, med, medovníky, vianočné oblátky a veľa iného.

Záujemcovia o predaj na Vianočných trhoch by sa však mali poponáhľať s doručením záväzných prihlášok. Majú na to už len zopár dní. Uzávierka pre podávanie záväzných prihlášok pre občerstvovacie služby je 22. novembra a pre doplnkový sortiment 28. novembra 2023. Predajcovia môžu svoj tovar ponúkať z vlastného stánku, alebo z mestského dreveného stánku. Za ten sa ceny pohybujú od 200 eur vyššie, a to v závislosti od druhu ponúkaného tovaru. Či ide o stánky s občerstvením alebo vianočným sortimentom. V cene sú zahrnuté poplatok za predaj tovaru, prenájom predajného zariadenia, zapojenie a spotreba elektrickej energie, prenájom a čistenie verejného priestranstva.


Mário Kaprálik