Revúca zakladá Technické služby mesta, na ich vybavenie si vezme úver

Revúca Mesto Revúca Zdroj: Facebook.com/Revúca – oficiálna stránka mesta

REVÚCA – Poriadok v uliciach a údržbu verejných priestranstiev či zelene bude v nasledujúcom období mesto Revúca zabezpečovať vlastnými silami. S týmto cieľom zakladá novú príspevkovú organizáciu Technické služby mesta. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva na svojom novembrovom zasadnutí.

„Cieľom zriadenia organizácie sú finančné úspory za služby, skvalitnenie výkonov, priamy dosah na výkon údržby, ale aj jednoduchšia komunikácia v prípade potreby neplánovaných operatívnych činností,“ vysvetlila samospráva Revúcej na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Spoločnosť bude sídliť v areáli spoločnosti Bytové hospodárstvo na ulici Terézie Vansovej v Revúcej. Od spustenia prevádzky by malo v organizácii pracovať 10 zamestnancov. Spoločnosť v najbližšej dobe čaká výberové konanie na pozíciu riaditeľa.

Na počiatočné strojové vybavenie pre príspevkovú organizáciu poslanci schválili prijatie úveru vo výške 300 000 eur. „Vklad mesta do organizácie by mal byť použitý na nákup traktora, tandemovej vlečky, pretláčacieho stroja, drvičky drobného stavebného odpadu či plošiny,“ konkretizovala samospráva.

Technické služby mesta v Revúcej založili už v roku 2021, ako informoval portál Teraz.sk v agentúrnej správe TASR. Podľa primátora Júliusa Buchtu vtedy mali nahradiť dovtedajšie externé firmy a fungovať ako sociálny podnik.


Ďalšie články