V revúckej ZŠ rekonštruujú športový areál za približne 158 000 eur, zároveň zjednosmernia ulicu

ZŠ Hviezdoslavava Revúca - rekonštrukcia športového areálu ZŠ Hviezdoslavova, Revúca – rekonštrukcia športového areálu. Foto: Facebook.com/Július Buchta – primátor mesta Revúca

REVÚCA – Mesto Revúca v uplynulých dňoch začalo s rekonštrukciou športového areálu základnej školy (ZŠ) na Hviezdoslavovej ulici. V rámci projektu za približne 158 000 eur tam pribudnú aj unimobunky so zázemím. Samospráva o tom informovala na sociálnej sieti.

„Pre potreby hádzanej, volejbalu, futbalu, nohejbalu a tenisu bude položený kompletne nový povrch. Súčasťou rekonštrukčných prác budú odvodnenie ihriska a zabezpečenie zázemia pre športovcov. K dispozícii budú unimobunky pre športovcov so sprchami, WC a šatňami na prezliekanie,“ priblížilo mesto.

Celkové náklady na rekonštrukciu ihriska v areáli ZŠ predstavujú približne 158 000 eur, samospráva na projekt získala dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške 107 000 eur. V rámci prvej fázy stavebných prác by mali byť do konca roka dokončené terénne úpravy areálu a zrealizované napojenie na elektrinu, vodu a odpad.

„Na jar dôjde k položeniu nového povrchu ihriska a osadeniu kontajnerového systému. Dodávateľ má v rámci zmluvných podmienok povinnosť dokončiť projekt do septembra 2024,“ dodala samospráva.

Na Hviezdoslavovej ulici zároveň dôjde v najbližších dňoch k zmene organizácie dopravy. Časť ulice bude po novom prejazdná len v jednom smere. Dôvodom je zvýšenie bezpečnosti žiakov tamojšej základnej školy (ZŠ).

Zjednosmernenie časti Hviezdoslavovej ulice je podľa mesta výsledkom podnetu samotnej ZŠ. Plánovanie zmeny organizácie dopravy v spolupráci s okresným dopravným inšpektorátom trvalo niekoľko mesiacov, výsledkom majú byť pokojnejšia doprava, zvýšenie bezpečnosti chodcov a zlepšenie parkovania v lokalite.

„Jednosmerka je navrhnutá od Jilemnického smerom nahor z dôvodu minimálnej obchádzky a z dôvodu, že deti by z áut vystupovali rovno na chodník. Bezpečnosť tak bude v maximálnej možnej miere zvýšená v prospech tých najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky,“ uviedla samospráva.

V súvislosti so zmenou plánuje mesto v týchto dňoch osádzať na ulici stĺpiky aj dopravné značenie. Vodičov v čase prác žiada o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

(tasr)


Ďalšie články