FOTO: Vodiči v Banskej Bystrici, pozor na kolóny! Opravujú frekventovanú križovatku 

krizovatka-hlavna Frekventovaná križovatka s cestou k Smrečine pri obchodnom centre Terminal v Banskej Bystrici. Foto Mário Kaprálik

BANSKÁ BYSTRICA – Vodiči v meste pod Urpínom si musia pripraviť pevné nervy. Cestári totiž začali s rekonštrukciou jednej z najfrekventovanejších križovatiek v meste pri autobusovej stanici a nákupnom centre. S prácami na spevňovaní vozovky začali v pondelok.

„Vozovka je v tejto časti križovatky extrémne namáhaná ťažkou dopravou – autobusmi a trolejbusmi, čím dochádza k nadmernej deštrukcii štandardných konštrukčných vrstiev,“ vysvetlila Slovenská správa ciest.

Podľa harmonogramu budú práce realizované na jednej z najviac vyťažených križovatiek na hlavnom ťahu v Banskej Bystrici v dvoch etapách. Celá stavba bude ukončená v polovici decembra.

V súvislosti s realizáciou prác dôjde k zníženiu počtu jazdných pruhov, čo môže s ohľadom na vysokú intenzitu dopravy v úseku vyvolať vznik kolón, najmä v čase dopravných špičiek. Cestári preto prosia vodičov o zvýšenú pozornosť a trpezlivosť.


Ďalšie články