Foto: Horehronie učarovalo fotografovi z National Geographic

fotograf-hlavna Fotograf Daniel Alford, National Geographic Traveller UK. Foto: FB DA

HOREHRONIE – Fotil krásy našej prírody, remeselníkov aj bohatú históriu. V októbri navštívil Horehronie fotograf Daniel Alford z Walesu, ktorý spolupracuje aj s magazínom National Geographic Traveller UK. Po tomto nádhernom kúte Slovenska ho sprevádzali pracovníci z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie (OOCR RH).

„Prešiel hrebeňom a divočinou Nízkych Tatier vďaka sprievodcom z Národného parku Nízke Tatry. Túlal sa Čertovou roklinou v Národnou parku Muránska planina a na e-biku prešiel známu cyklotrasu cez sedlo Burda na Zbojskú,“ uviedla OOCR RH.

Daniel spoznal remeselníkov, kultúrne zvyky a tradície spod Kráľovej hole. Vytočil si kus hliny na hrnčiarskom kruhu v MS keramik, navštívil Múzeum zvoncov v obci Šumiac. Takisto aj rezbára Simana Gordana, tetu Uľku, zberateľa tradičných ľudových predmetov Mareka Piliara aj výstavnú sieň plnú ľudových artefaktov v Polomke, či výrobcu kožúškov Jozefa Frgelca.

Jeho objektívu samozrejme neušli Čiernohronská železnica, technické pamiatky v Telgárte, ani tajomné miesta železiarskej histórie Coburgovskej železnej cesty vďaka OZ Coburgovci na Slovensku.


Ďalšie články