R. Sobota plánuje rekonštruovať ZŠ P. Dobšinského i MŠ na Hatvaniho ulici

Základná škola P. Dobšinského v R. Sobote. Foto: Branislav Caban

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mesto Rimavská Sobota plánuje rekonštrukciu Základnej školy (ZŠ) Pavla Dobšinského a materskej školy (MŠ) na Ulici I. Hatvaniho. Poslanci mesta na utorňajšom (3. 10.) zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) schválili spolufinancovanie projektov, na ktoré škola i škôlka získali zdroje z Environmentálneho fondu.

Oba pripravené projekty sú zamerané na zlepšenie energetickej účinnosti budov, v prípade ZŠ Pavla Dobšinského má ísť o komplexnú výmenu drevených okenných otvorov za plastové okná. Predpokladané náklady na realizáciu projektu samospráva vyčíslila na približne 444 000 eur, 400 000 eur má pokryť nenávratný finančný príspevok z Environmentálneho fondu.

Vo výzve zameranej na znižovanie energetickej náročnosti verejných bodov bola úspešná aj škôlka na Ulici I. Hatvaniho, ktorej bola schválená dotácia vo výške viac ako 270 000 eur. „Projekt je zameraný na kompletné zateplenie obvodového plášťa a plochej strechy v pavilónoch A, B a C,“ priblížila na zasadnutí MsZ vedúca odboru školstva, mládeže a športu mestského úradu Renáta Adorjánová. Ako dodala, predpokladané náklady na realizáciu projektu predstavujú viac ako 305 000 eur.

(tasr)


Ďalšie články