V Banskobystrickom kraji zachraňovali viacero motorkárov

motorky1 Čierny víkend pre motorkárov v Banskobystrickom kraji. K nehodám vyrážali aj záchranári. Foto: FB Polícia SR

BANSKÁ BYSTRICA – Čierny víkend pre motorkárov. V Banskobystrickom kraji sa stalo viacero nehôd týchto účastníkov cestnej premávky. Podľa polície by si motocyklisti mali uvedomiť, že patria k najzraniteľnej­ším účastníkom cestnej premávky. Na sociálnej sieti na to upozornilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Na cestách Banskobystrického kraja došlo počas uplynulého víkendu k viacerým dopravným nehodám motocyklistov, pri ktorých museli zasahovať i záchranári. K jednej dopravnej nehode došlo pri odbočke na obec Ratkovská Suchá (okr. Rimavská Sobota). „Podľa doposiaľ zistených informácií 64-ročný motocyklista z Rakúska prešiel v zákrute do protismeru a následne narazil do zvodidiel, cez ktoré prepadol a utrpel zranenia, s ktorými bol z miesta letecky prevezený do nemocnice,“ informovala polícia.

Nehoda sa stala aj medzi obcami Dekýš (okr. Banská Štiavnica) a Bohunice. Vodič (46) motocykla z Maďarska zrejme išiel rýchlo, dostal s motorkou šmyk a spadol. Podľa doposiaľ zistených informácií utrpel ľahké zranenie. Motocyklista havaroval aj v okrese Lučenec v smere od obce Utekáč na obec Sihla. Vodič (54) sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu motocykla, zišiel mimo cesty na nespevnenú časť. Následne stratil nad motocyklom kontrolu. Náhle spomalil a chcel sa vrátiť späť na vozovku, pričom ho v tom čase predbiehal ďalší motorkár a došlo k ich stretu. Motocyklista skončil mimo cesty v priekope, čím došlo k jeho zraneniu. Druhý motocyklista sa pri nehode nezranil, došlo našťastie iba k poškodeniu motocykla.

„Motocyklisti by si mali uvedomiť, že patria k najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky a prípadný stret s motorovým vozidlom alebo s pevnou prekážkou sa končí vo väčšine prípadov ťažkým zranením, či dokonca smrťou motocyklistu. Nemali by preceňovať svoje schopnosti a podceňovať riziká rýchlej jazdy,“ varujú muži zákona.

 Policajti varujú vodičov motoriek, aby nepreceňovali svoje schopnosti. Foto: FB Polícia SR

Ďalšie články