Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard

V Žiari nad Hronom otvoria súkromnú škôlku

skolka zh Výstavbu škôlky v Žiari nad Hronom realizuje spoločnosť EBG, ktorá je zároveň zriaďovateľom Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej EBG. Foto: FB Mesto Žiar nad Hronom

ŽIAR NAD HRONOM – Detičky v Žiari nad  Honom budú mať novú súkromnú materskú školu a jej výstavba sa blíži ku koncu. Nová škôlka by sa mohla otvoriť v roku 2024 a zameraná bude na cudzie jazyky. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovala samospráva.
Na výstavbu súkromnej škôlky poskytlo investorovi mesto nevyužitý priestor v areáli Základnej školy na ulici Dr. Janského. Prenájom pozemkov spoločnosti schválili mestskí poslanci a s výstavbou sa začalo vlani.

Súkromná škôlka v Žiari nad Hronom bude trojtriedna, pozostávať by mala z dvoch tried po 15 žiakov a jednej pre predškolákov. Základnou líniou je zabezpečenie nemeckého a anglického jazyka už od dvoch rokov. Podporiť chcú aj prírodné a technické zameranie a tiež zameranie na ochranu životného prostredia.
„Je to prepojenie predškolskej a školskej výchovy a vzdelávania detí. Samozrejme, musíme v prvom rade celé prepojenie premyslieť, pripraviť víziu, hľadať prieniky, čo máme spoločné a ako by sme mohli spolupracovať. Už teraz však naša škola posilnila vyučovanie nemeckého jazyka od prvého ročníka, čo by sme mohli považovať za prvý krok,“ dodal riaditeľ školy na ulici Dr. Janského Marek Baláž.

„Kapacita škôlky bude 55 detí. Aktuálne je jej budova pred dokončením, finalizujú sa práce v interiéri aj exteriéri vrátane detského ihriska,“ uviedol Peter Antal, primátor mesta.


Mário Kaprálik