Predplatné
Prihlásiť sa
Banskobystrický Štandard

Lučenec chce na Základnej škole Vajanského obnoviť športovisko

Lučenec Masarykova ulica v Lučenci Foto: Branislav Caban

LUČENEC – V Lučenci pripravili projekt obnovy existujúcich športových plôch pri Základnej škole Vajanského. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa mesta Lučenec Michaela Baboľová, atletická dráha je v súčasnosti v nevyhovujúcom technikom stave.

Predpokladaná hodnota prác je takmer 307-tisíc eur, pričom päť percent spolufinancuje škola. Skutočná suma bude známa po ukončení aktuálne vyhláseného verejného obstarávania.

Mesto Lučenec podalo žiadosť o dotáciu na Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktorú v súčasnosti hodnotia. „Práce sa budú realizovať len v prípade schválenie dotácie,“ doplnila hovorkyňa s tým, že použitie dotácie je možné do konca aktuálneho roka.

V rámci prác by mali zrekonštruovať atletickú dráhu, ktorá má v súčasnosti päť dráh s antukovým povrchom a dĺžku 250 metrov, a dráhu pre skok do diaľky s rozbehovou dráhou a doskočiskom. Vzniknúť má aj miesto prvej pomoci, ktoré bude vrátane defibrilátora osadeného pevne na stene školy aj s alarmom.

„Športový areál je a aj bude dostupný širokej verejnosti bez obmedzení – využívajú ho študenti, učitelia, obyvatelia mesta, rodiny s deťmi a široká verejnosť,“ uzavrela Baboľová.


Branislav Caban